Анемія у дітей

Протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на хвороби крові у дітей. В структурі переважають анемії (зниження рівня гемоглобіну в одиниці об’єму крові).
☝️Однак, звертаємо Вашу увагу на те, що існує більше 10 різновидів даного захворювання і кожен з них потребує певного обстеження та лікування, які зовсім відрізняються один від одного.
Найчастіше зустрічається залізодефіцитна анемія, яка потребує обов’язкового лікування препаратами заліза, однак доза медикаментозних засобів для кожної дитини різна, тому лікування має бути призначене лише лікарем 👓(зверніть увагу на те, що фармацевт не може призначати лікування!!!) та в подальшому саме лікар проводить спостереження за пацієнтом на етапі лікування.
Є діти, які відносяться до групи ризику по розвитку анемії, а саме: недоношені діти, діти, матері яких мали ускладнений перебіг вагітності та кровотечі при пологах, діти, матері яких вегетаріанки, діти, які мають погану прибавку в вазі чи надмірну вагу на першому році життя, діти в харчуванні яких переважають молочні продукти, діти, які мають хвороби шлунково-кишкового тракту, дівчатка підлітки.
☝️Кожна дитина в віці 1 року потребує обов’язкового проведення скринінгу анемії.
Для нормального росту і розвитку дитина має бути здоровою.
При виявленні будь-яких змін в аналізі крові потрібно звернутися до гематолога для вчасного виявлення хвороби та проведення лікування.