Онкологічний центр

Oncohelp clinic

Пн-Пт 9:00 - 20:00,
Сб-Нд 9:00 - 15:00

Лабораторні методи дослідження

Лабораторні методи дослідження є важливим методом визначення різних захворювань і патологій. Одним з типів лабораторної діагностики є аналіз, вибір якого залежить від мети діагностики.

Основні групи лабораторних досліджень

Аналіз крові на онкомаркери

Дозволяє діагностувати пухлинний процес на ранній стадії. Онкомаркери - це особливий вид білків, який виробляється раковими клітинами. Крім того, онкомаркери важливі при контролі за станом пухлини після проведеного лікування;

Клінічний аналіз крові

Є головним методом оцінки елементів крові. За допомогою цього методу визначається кількісний і якісний стан еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Дозволяє діагностувати більшість захворювань крові, а також оцінити динаміку запального процесу;

Біохімічний аналіз крові

Оцінює зміст мікроелементів і ферментів, білка, глюкози, токсичних продуктів обміну, які характеризують стан того чи іншого органу.

Аналіз сечі

Виявляються білки, глюкоза, еритроцити, лейкоцити, епітеліальні клітини та інші патологічні мікроорганізми, які можуть свідчити про те, що в організмі відбуваються запальні або пухлинні процеси. Цей аналіз також важливий для діагностики порушення функції нирок при проведенні консультації уролога або сімейного лікаря.

Скринінгове дослідження біологічних рідин (спинномозкової, ексудатів і т.д.)

Дослідження проводяться на найсучаснішому лабораторному устаткуванні з неухильним дотриманням всіх технологічних процесів.

Патоморфологічне (гістологічне) дослідження

Морфологічне дослідження тканин, органів хворої людини, що включає біопсію і дослідження операційного матеріалу:

  • Біопсія - це морфологічне дослідження шматочків тканини, взятих від хворого з діагностичною метою.
  • Дослідження операційного матеріалу - це морфологічне дослідження тканин, органів, видалених у хворого при хірургічній операції, проведеній з лікувальною метою.
Гістологічне або патоморфологічне дослідження є найважливішим в діагностиці злоякісних пухлин, одним з методів оцінки проведеного лікування.

Молекулярно-цитогенетичні дослідження (FISH)

Сучасне fish дослідження проводиться для виявлення небезпечних генетичних аномалій, які можуть послужити причиною розвитку онкологічних пухлин. FISH тест використовується для максимально точного діагностування та отримання цілковитої інформації про особливості перебігу онкохвороби та її тяжкості. На основі результатів тесту фахівець може прийняти зважене рішення про доцільність призначення хімії.

Молекулярна діагностика раку

Молекулярно-генетичне тестування є невід'ємною частиною обстеження та лікування онкологічних хворих у всьому світі.
Причина появи пухлини - це мутації, тобто генетичні порушення, що виникли в одній з мільярдів клітин людського організму. Ці мутації порушують нормальну роботу клітин, що призводить до їх неконтрольованого і необмеженого росту, відтворення та розповсюдження по організму - метастазування. Однак наявність таких мутацій дозволяє відрізняти пухлинні клітини від здорових і використовувати це знання при лікуванні хворих.
Пацієнтам зі встановленим онкологічним діагнозом - допоможе підібрати ефективну лікарську терапію.

Вартість лабораторних досліджень вираховується індивідуально

Підготовка пацієнта до лабораторних досліджень

Підготовка пацієнта до процедури здачі крові:
success-green-check-mark.png
Ряд аналізів роблять строго натщесерце. Наприклад, біохімічні (глюкоза, холестерол, білірубін та ін.) І серологічні тести (сифіліс, гепатит В), гормони (ТТГ, паратгормон) і ін. "Натщесерце" - це коли між останнім прийомом їжі та взяттям крові проходить не менше 8 год (бажано - не менше 12 год). Сік, чай, кава, тим більше з цукром - теж їжа, тому доведеться потерпіти. Можна пити воду.
success-green-check-mark.png
Якщо треба буде здавати загальний аналіз крові, останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 2 години до здачі крові. Сніданок може складатися з несолодкого чаю, несолодкої каші без масла і молока, яблука.
success-green-check-mark.png
Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене та алкоголь. За годину до взяття крові утримайтеся від куріння.
success-green-check-mark.png
Для ряду досліджень крові слід здавати строго в певний час доби. Так, кров на деякі гормони (ТТГ і паратгормон), а також на визначення рівня заліза в крові здають тільки до 10 ранку.
success-green-check-mark.png
При здачі венозної крові потрібно виключити фактори, що впливають на результати досліджень: фізичне напруження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Тому перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин.
success-green-check-mark.png
Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
success-green-check-mark.png
При гормональних дослідженнях у жінок репродуктивного віку на результати впливають фізіологічні чинники, пов'язані зі стадією менструального циклу. Тому при підготовці до обстеження на гормони ФСГ, ЛГ, пролактин, естріол, естрадіол, прогестерон слід вказати фазу циклу. При проведенні дослідження на статеві гормони суворо дотримуйтеся рекомендацій вашого лікаря про дні менструального циклу, в який необхідно здати кров.
success-green-check-mark.png
При гормональних дослідженнях у жінок репродуктивного віку на результати впливають фізіологічні чинники, пов'язані зі стадією менструального циклу. Тому при підготовці до обстеження на гормони ФСГ, ЛГ, пролактин, естріол, естрадіол, прогестерон слід вказати фазу циклу. При проведенні дослідження на статеві гормони суворо дотримуйтеся рекомендацій вашого лікаря про дні менструального циклу, в який необхідно здати кров.
success-green-check-mark.png
Прогестерон, естрадіол - (якщо немає спеціальних вказівок лікаря) за 7 днів до передбачуваного початку чергової менструації.
success-green-check-mark.png
Кров на пролактин необхідно здавати не раніше, ніж через 3 години після пробудження; крім того, рівень пролактину може підвищуватися в результаті фізичного або емоційного стресу. Ряд лікарських препаратів впливають на рівень гормонів в крові (з цього питання потрібно проконсультуватися з лікарем).
success-green-check-mark.png
Чоловікам дослідження PSA проводиться до огляду уролога або через 10-14 днів після нього. Рекомендується статеве утримання 5-7 днів до дослідження.
При виконанні досліджень на наявність інфекцій слід враховувати, що в залежності від періоду інфікування і стану імунної системи у будь-якого пацієнта може бути негативний результат. Однак, негативний результат повністю не виключає інфекції. У сумнівних випадках рекомендується провести повторний аналіз.

Підготовка пацієнта до процедури здачі сечі:

Загальний аналіз сечі
Перед збором сечі обов'язкові гігієнічні процедури - ретельне, з милом підмивання. Збирають строго ранкову порцію сечі, виділену відразу ж після сну, бажано середню порцію. В клініку потрібно принести приблизно 200 мл у невеликій стерильною баночці. На баночці повинна бути написане прізвище та ініціали пацієнта. Інтервал між збором сечі та доставкою у клініку повинен бути якомога менше.
Для більшої зручності Ви можете безпосередньо в клініці до 9-00 ранку провести збір сечі.