Однією з найважливіших складових в лікуванні будь-якого виду онкологічних захворювань є рання діагностика.
Меланома – найбільш агресивна з усіх форм раку, відомих на сьогодні. Навіть дуже маленька злоякісна родимка швидко дає метастази, які всього за кілька місяців можуть вразити основні життєво важливі органи.

СКРИНІНГОВА СИСТЕМА FOTOFINDER
Fotofinder – новий інноваційний продукт складається з фотоапаратури, комп’ютера і спеціального оптичного пристрою для більш ретельного дослідження підозрілих знахідок.
Це – інтелектуальна машина, яка фотографує ваше тіло і заносить
в програму всі родимки – невуси, пігментні плями, ущільнення, папіломи – все, що може принести шкірі шкоди, переродившись в небезпечну патогенну форму.

ЩО БУДЕ РЕЗУЛЬТАТОМ ПРОЦЕДУРИ?
Якщо лікар не знаходить нічого підозрілого, досить просто зберегти паспорт родимок і призначити дату наступного візиту. У разі виявлення підозрілих, що вимагають втручання утворень, лікар запропонує вам хірургічне висічення в межах здорових тканин. Далі родимка відправляється на гістологічне дослідження для підтвердження, або спростування статусу патогенності.
Своєчасне висічення потенційно патогенної родимки дозволяє уникнути надалі більшого обсягу лікування. Процедура проводиться під місцевою анестезією, в умовах денного стаціонару лікарем-хірургом.

 

В онкологічному центрі “Oncohelp Clinic” з’явився  новітній апарат «FotoFinder», який виявляє злоякісні новоутворення шкіри на початкових стадіях і складає карту родимок всього тіла.

На жаль, багато українців звертаються за медичною допомогою тоді, коли їх стан здоров’я суттєво погіршується. У випадку із раковими захворюваннями це абсолютно помилково, бо на ранніх стадіях їх позбутися набагато легше. Тепер в цьому мешканцям Вінничччини допоможе новітній прилад «FotoFinder». Він робитиме цифрову дерматоскопію, що в десятки разів перевищує діагностику звичайної.

У вас з’явилися пігментні плями, від яких збираєтеся позбутися ?
Маєте багато родимок?
Любите пляжний відпочинок і солярії? Помітили дивні новоутворення на шкірі?
Це лише невеликий список причин, через які потрібно записатися на цифрову дерматоскопію. Завдяки ній вдається вчасно діагностувати, а, отже, й пролікувати злоякісні новоутворення шкіри. Зокрема, меланоми на початкових стадіях.

-Коли особливо Важливо регулярно проходити дерматоскопію:
у вас багато родимок;
є великі родимки, що заважають вам; маєте сімейну історію меланоми;
є новоутворення на шкірі, що турбують.

– «FotoFinder» завдяки фото-скануванню шкіри всього тіла виявляє мінімальні зміни у родимках і знаходить меланому на нульовій стадії, що є запорукою 100 % одужання.

Прилад дає лікарю необхідні інструменти для вірного діагнозу: 20-140-кратне збільшення будь-якої ділянки, програмну обробку результатів.
«FotoFinder» дозволяє не просто якісно діагностувати новоутворення на шкірі, але й зберігати результат обстеження і порівнювати їх між собою.
При кожному візиті лікар отримує докладну інформацію від програми про кожне новоутворення за всі попередні відвідування і по
найменшим змінам характеристики: колір, розмір тощо вже може запідозрити проблему і вчасно її попередити.

«FotoFinder» – єдиний апарат, що дає можливість створити спеціальну карту всіх родимок на тілі. При кожному дослідженні він автоматично знаходить нові утворення, якщо такі з’явилися. До речі, «FotoFinder» використовується для будь-яких досліджень шкіри. В тому числі визначає її стан до і після курсу процедур в естетичній косметології.

При виборі діагностичного обстеження лікар може врахувати ці фактори:
1️⃣ Підозра на тип раку
2️⃣ Ваші ознаки та симптоми
3️⃣ Ваш вік і загальний стан здоров’я
4️⃣ Результати попередніх медичних досліджень
На кожному етапі захворювання виконуються певні дослідження.
❗ Попередні дослідження:
⭕ Тест PSA.
⭕ Пальцеве дослідження простати (ПДП). Лікар використовує ПДП для виявлення аномальних частин простати, промацуючи область пальцем.
⭕ Тести на біомаркери. Біомаркер також можна назвати онкомаркером. Тести на біомаркер на рак передміхурової залози включають оцінку 4K, яка передбачає шанси на розвиток раку передміхурової залози з високим ризиком, та індекс здоров’я передміхурової залози, який передбачає шанси на розвиток раку передміхурової залози.
❗Постановка діагнозу:
Якщо результати тестів PSA або ПДП є поганими, то для діагностики раку будуть використані подальші тести.
🟢 Біопсія.
🟢 МРТ-прицільна біопсія.
🟢 Тест PCA3. На відміну від PSA, який можна виявити у будь-кого, хто страждає від простати, ген PCA3 сильно виражений у пацієнтів з раком простати.
🟢 Трансректальне ультразвукове дослідження (ТРД).
❗З’ясування поширення раку:
🟡 Сканування кісток всього тіла.
🟡 Комп’ютерна томографія (КТ).
🟡 Магнітно-резонансна томографія (МРТ).
🟡 Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) або ПЕТ-КТ.
Пам’ятайте, що рання діагностика – запорука успішного лікування.
Будьте здорові ❤
⁉️Системна терапія – це використання ліків для знищення ракових клітин. Цей тип ліків вводиться через кров для досягнення ракових клітин у всьому тілі. Системну терапію призначає лікар-онколог, лікар, який спеціалізується на лікуванні раку за допомогою ліків.
Поширені способи системної терапії включають внутрішньовенне введення або капсули, які ковтають (всередину).
⭕Типи системних методів лікування раку простати включають:
✅Супресивна терапія тестостероном та інгібітори андрогену
✅Цільова терапія
✅Хіміотерапія
✅Імунотерапія
✅Радіофармацевтичні препарати
✅Кістково-модифікуючі препарати
📢Людина може одночасно отримувати 1 тип системної терапії або комбінацію системних методів лікування, які проводяться одночасно. Вони також можуть бути надані як частина плану лікування, який включає хірургічне втручання та / або променеву терапію.
Ліки, що використовуються для лікування раку, постійно оновлюються. Розмова зі своїм лікарем часто є найкращим способом дізнатись про призначені вам ліки, їх призначення та потенційні побічні ефекти або взаємодію з іншими ліками. ❗Також важливо повідомити свого лікаря, якщо ви приймаєте будь-які інші ліки або добавки. Трави, добавки та інші ліки можуть взаємодіяти з ліками від онкології.
💥Кіста молочної залози – патологічне утворення з рідким вмістом, яке проявляється в протоках молочної залози. ❗Можуть бути одиночними (солітарними) і множинними (дифузними).
⭕Симптоми можуть посилюватися до початку і в період менструації.При довгій відсутності лікування, кіста в грудях може запалитися, почати гноїтися, переродитися в злоякісне новоутворення.
Кісти можуть виникати в будь-якому віці, але в даний час захворюваність молочної залози молодіють , тому  потрібно проходити огляд момолога з 1️⃣8️⃣ років.
✔Кісти великих розмірів можна пропальпувати самостійно, в випадку проведення самообстеження .
Діагностуючи кісту, лікарі хочуть з’ясувати, чи є вона простою, складною чи  ускладненою. Для цього потрібно використовувати УЗ-дослідження👩‍💻.
❎Проста кіста. Вона складається з солітарного (одиничного) утворення, яке представляє собою еластичне утворення округлої форми в структурі молочної залози. Може включати в себе фіброзний компонент.
❌Складна кіста – багатокамерне утворення, що складається зі з’єднаних один із одним декількох простих кіст. Всередині може зустрічатися розростання фіброзної тканини. Атипові кісти так само відносяться до складних кіст.
Складну кісту по показам: аспірують або дренують тонкою голкою, для уточнення постановки діагнозу ( що є основним етапом перед лікуванням ), з діагностично – лікувальною метою.
👩‍⚕️Лікування та спостереження
Для простих кіст лікування не потрібно, якщо кіста не особливо велика, незручна або болюча. Потім кісту можна ДРЕНУВАТИ тонкою голкою. Якщо кіста повернеться, її можна буде ще раз оцінити за допомогою УЗД. Якщо кіста великих розмірів проводиться СКЛЕРОЗУВАННЯ кісти що допомагає позбутись даного утворення та не відчувати дискомфорт.
Запишіться до нашого мамолога та перевірте своє здоров’я.

Аналіз зразків, вилучених під час біопсії, може допомогти вашому лікарю дізнатися про специфічні особливості раку, які допомагають визначити ваші варіанти лікування.

Тестування на ER та PR допомагає визначити як ризик рецидиву у пацієнта (ризик повернення раку), так і тип лікування, який найімовірніше знизить ризик рецидиву. :exclamation:Як правило, гормональна терапія, яку також називають ендокринною терапією знижує ймовірність рецидиву ER-позитивного та / або PR-позитивного раку. Рекомендують перевіряти статус ЕР та PR на пухлину молочної залози та / або ділянки поширення для ВСІХ♀, у кого вперше діагностовано інвазивний рак молочної залози або рецидив раку молочної залози.

Статус HER2 раку допомагає визначити, чи можуть ліки, націлені на рецептор HER2, такі як трастузумаб (Herceptin) та пертузумаб (Perjeta), допомогти лікувати рак. Рекомендують проводити тестування HER2, коли у вас ВПЕРШЕ діагностують інвазивний рак молочної залози. Крім того, якщо рак поширився на іншу частину вашого тіла або повернувся після лікування, слід знову провести тестування на нову пухлину або ділянки, де рак поширився.

Тести на HER2, як правило, однозначно позитивні або негативні, що означає, що ваш рак має або високий, або низький рівень HER2. Якщо результати тесту не є явно позитивними чи негативними, можливо, доведеться провести додаткове тестування на іншому зразку пухлини або з іншим тестом.

🧬Ступінь диференціації пухлини також визначається за допомогою біопсії. Клас стосується того, як ракові клітини відрізняються від здорових клітин і чи вони повільніше або швидше ростуть.
Існує 3 класи: 1 клас (добре диференційований), 2 клас (помірно диференційований) та 3 клас (погано диференційований).

Дізнавайтесь більше про Рак Молочної Залози та будьте здорові!

У більшості жінок з раком молочної залози не спостерігається жодних змін (ознак) або симптомів, коли їм вперше діагностують рак молочної залози.

Наступні ознаки та симптоми слід обговорити з лікарем.

💥Шишка, яка нагадує твердий вузол або потовщення в грудях або під пахвою. Важливо промацати ту ж ділянку в іншій молочній залозі, щоб переконатися, що зміна не є частиною здорової тканини молочної залози в цій області.

💥Зміна розміру або форми грудей.

💥Виділення з сосків, які виникають раптово, кров’янисті або виникають лише в 1 груді.

💥Фізичні зміни, такі як сосок, повернутий всередину.

💥Подразнення шкіри або зміни, такі як здуття, пом’якшення, лущення або нові складки.

💥Тепла, червона, набрякла молочна залоза з висипом або без нього, з ямочками, схожими на шкіру апельсина, що називається “апельсиновою кірочкою”.

💥Біль у грудях, особливо біль у грудях, яка не зникає. Біль зазвичай не є симптомом раку молочної залози, але про це слід повідомити лікаря.

📢Якщо вас турбують будь-які зміни, які ви відчуваєте, включаючи перелічені вище, а також інші зміни, які не стосуються, зверніться до лікаря.

Будьте здорові