ER, PR, та HER2neu статуси. Що це? Як розшифрувати?

Аналіз зразків, вилучених під час біопсії, може допомогти вашому лікарю дізнатися про специфічні особливості раку, які допомагають визначити ваші варіанти лікування.

Тестування на ER та PR допомагає визначити як ризик рецидиву у пацієнта (ризик повернення раку), так і тип лікування, який найімовірніше знизить ризик рецидиву. :exclamation:Як правило, гормональна терапія, яку також називають ендокринною терапією знижує ймовірність рецидиву ER-позитивного та / або PR-позитивного раку. Рекомендують перевіряти статус ЕР та PR на пухлину молочної залози та / або ділянки поширення для ВСІХ♀, у кого вперше діагностовано інвазивний рак молочної залози або рецидив раку молочної залози.

Статус HER2 раку допомагає визначити, чи можуть ліки, націлені на рецептор HER2, такі як трастузумаб (Herceptin) та пертузумаб (Perjeta), допомогти лікувати рак. Рекомендують проводити тестування HER2, коли у вас ВПЕРШЕ діагностують інвазивний рак молочної залози. Крім того, якщо рак поширився на іншу частину вашого тіла або повернувся після лікування, слід знову провести тестування на нову пухлину або ділянки, де рак поширився.

Тести на HER2, як правило, однозначно позитивні або негативні, що означає, що ваш рак має або високий, або низький рівень HER2. Якщо результати тесту не є явно позитивними чи негативними, можливо, доведеться провести додаткове тестування на іншому зразку пухлини або з іншим тестом.

🧬Ступінь диференціації пухлини також визначається за допомогою біопсії. Клас стосується того, як ракові клітини відрізняються від здорових клітин і чи вони повільніше або швидше ростуть.
Існує 3 класи: 1 клас (добре диференційований), 2 клас (помірно диференційований) та 3 клас (погано диференційований).

Дізнавайтесь більше про Рак Молочної Залози та будьте здорові!