КІСТИ НЕ ОПЕРУЮТЬ!!! КІСТИ ПУНКТУЮТЬ.

💥Кіста молочної залози – патологічне утворення з рідким вмістом, яке проявляється в протоках молочної залози. ❗Можуть бути одиночними (солітарними) і множинними (дифузними).
⭕Симптоми можуть посилюватися до початку і в період менструації.При довгій відсутності лікування, кіста в грудях може запалитися, почати гноїтися, переродитися в злоякісне новоутворення.
Кісти можуть виникати в будь-якому віці, але в даний час захворюваність молочної залози молодіють , тому  потрібно проходити огляд момолога з 1️⃣8️⃣ років.
✔Кісти великих розмірів можна пропальпувати самостійно, в випадку проведення самообстеження .
Діагностуючи кісту, лікарі хочуть з’ясувати, чи є вона простою, складною чи  ускладненою. Для цього потрібно використовувати УЗ-дослідження👩‍💻.
❎Проста кіста. Вона складається з солітарного (одиничного) утворення, яке представляє собою еластичне утворення округлої форми в структурі молочної залози. Може включати в себе фіброзний компонент.
❌Складна кіста – багатокамерне утворення, що складається зі з’єднаних один із одним декількох простих кіст. Всередині може зустрічатися розростання фіброзної тканини. Атипові кісти так само відносяться до складних кіст.
Складну кісту по показам: аспірують або дренують тонкою голкою, для уточнення постановки діагнозу ( що є основним етапом перед лікуванням ), з діагностично – лікувальною метою.
👩‍⚕️Лікування та спостереження
Для простих кіст лікування не потрібно, якщо кіста не особливо велика, незручна або болюча. Потім кісту можна ДРЕНУВАТИ тонкою голкою. Якщо кіста повернеться, її можна буде ще раз оцінити за допомогою УЗД. Якщо кіста великих розмірів проводиться СКЛЕРОЗУВАННЯ кісти що допомагає позбутись даного утворення та не відчувати дискомфорт.
Запишіться до нашого мамолога та перевірте своє здоров’я.