Кардіотоксичність в онкології

Протипухлинні препарати одночасно з основною антинеопластичною дією часто чинять токсичний вплив на серце, а також слід звернути увагу на виникнення ускладнень з боку серцево-судинної системи самих злоякісних новоутворень. Крім того, у багатьох пацієнтів з онкологічними захворюваннями існують раніше попередні серцево-судинні захворювання, які можуть бути загострені на фоні новоутворення або їх терапії.

Несприятливий прямий вплив протиракового лікування на клітини серця (кардіоміоцити), так звана кардіотоксичність, може проявлятись у вигляді серцевої недостатності (СН) та порушень ритму, так і мати непрямі ефекти, пов’язані зі зміною кардіогемодинаміки (клапанні порушення) чи тромбозами. При чому прояви кардіотоксичності можуть з’являтись одразу на фоні протипухлинного лікування – рання кардіотоксичність, так і проявлятись через рік або й більше після отриманої хіміотерапевтичної терапії- пізня кардіотоксичність, трапляється значно рідше. Але своєчасність профілактичної та супровідної кардіопротетиктивної терапії дозволяє попередити більшість ускладнень.

Кардіолог допоможе виявити, лікути та запобігти серцево-судинним подіям у хворих на рак до, під час та після протипухлинного лікування. Його головне завдання – ​корекція кардіоваскулярних захворювань і кардіотоксичних ускладнень, що є бар’єром для проведення протиракової терапії в повному обсязі.

Ще один важливий пункт – ​консультація пацієнта кардіологом перед виконанням комплексних протипухлинних заходів: оперативного втручання, поліхіміотерапії та променевого лікування. Це дає можливість виявити фактори ризику серцево-судинних ускладнень, провести відповідну профілактику, а в осіб із кардіоваскулярними захворюваннями – ​призначити або переглянути терапію, тобто максимально підготувати до неї.

Звертайтесь до нашого центру, наш лікар – кардіолог вищої категорії Чирка Юлія Вікторівна допоможе ефективно підготуватись до оперативного лікування та підтримати ваше серце під час проведення хіміотерапевтичного лікування, запобігти можливим ускладненням.

Запис за телефоном 096-211-99-22.