Перед хімотеріпією – планування лікування!

Хіміотерапія повинна бути ретельно спланована ще до початку курсу лікування. Існує кілька факторів, які лікар враховує при виборі оптимальної схеми для кожного пацієнта.
✔️Вид раку: існують більш універсальні хіміотерапевтичні препарати, що застосовуються при багатьох видах раку, і менш універсальні, показані тільки при одному або двох видах.
✔️Локалізація (місце розташування) ракової пухлини.
✔️Стадія захворювання.
✔️Чи отримував пацієнт хіміотерапію раніше.
✔️Вік пацієнта.
✔️Чи є у пацієнта супутні захворювання, такі як діабет або серцево-судинних захворювань.

📄Програма лікування (так званий «протокол терапії»), складена на основі цієї інформації, включає комбінацію препаратів, дозування і тривалість курсу. Фактичні дози обчислюються з урахуванням площі поверхні тіла (яка, в свою чергу, розраховується на підставі зростання і ваги).

⌛️Серії сеансів називаються циклами хіміотерапії. Між циклами робляться перерви відповідно до протоколу, розробленим лікарем, і з урахуванням реакції на лікування, а також побічних явищ.

👨‍⚕️ЛІкарі Онкологический центр Oncohelp Clinic ведуть ретельне спостереження за пацієнтами впродовж всього курсу лікування: це і фізикальні огляди, і аналізи крові, і оцінка побічних ефектів, а також – періодично – аналізи сечі і сканування методами діагностичної візуалізації (МРТ, КТ і т.п. ). У деяких випадках лікування переривають або змінюють за рішенням колективу лікарів. Дуже важливо доводити до відома медичний персонал про всі побічні явища.