ЧОМУ ХІМІОТЕРАПІЯ КОШТУЄ ТАК ДОРОГО?

Важливо розуміти, що вчені постійно займаються розробкою нових і більш сприятливих препаратів для хіміотерапії. Однак середня тривалість розробки нового препарату може становити 10-15 років. Коли ви платите за упаковку ліків, ви віддаєте гроші не за хімічну формулу або особливі речовини. Ви платите за довгі роки пошуку найбільш ефективного методу лікування, за тисячі експериментальних проб і помилок, які дозволили вченим досконально вивчити дію хімічної речовини на організм пацієнта.

Високою ціною відрізняються медикаменти останнього покоління – таргетні препарати. Такі цільові речовини схожі з імунними клітинами людського організму і здатні атакувати патологічні утворення, так само, як імунна система бореться з інфекціями і вірусами. Деякі таргетні препарати здатні блокувати функціональні процеси в клітинах раку, через що вони припиняють свій  поділ. Третій тип препаратів запобігає утворенню нових судин в раковій  пухлині, через що вона руйнується. Іншими словами, кожен препарат призначений для окремого типу раку. Те, що працює при одному діагнозі, не завжди може спрацювати при іншому.

З цім і пов’язана дорожнеча хіміопрепаратів. Чим точніше вибран препарат, тим точна область його використання. Чим менше кількість пацієнтів, для яких такий препарат буде ефективний, тим складніше вченим буде повернути кошти, витрачені на розробку ліків. Чим менше буде продано таких препаратів, тим буде вище його вартість, щоб окупити всі витрати.