Нові можливості для пацієнтів при проведення хімотерапії

Таргетна терапія або молекулярно-таргетна (молекулярно-прицільна) терапія (англ.target «ціль, мішень») є одним з відносно новим методом лікування раку. Суть в тому, що препарати блокують зростання раку за допомогою дії на цільові (таргетні) молекули, які є необхідними для канцерогенезу і зростання пухлини, а не просто перешкоджають розмноженню всіх клітин (як, наприклад, робить традиційна хіміотерапія).

Також новим напрямком є ​​імунотерапія. (Нобелівська премія була дана саме за відкриття в цьому напрямку. Аллісон і Хондзе – нобелевскі лауреати, навчилися “обманювати” ракові клітини і не давати їм блокувати імунну реакцію. Це зробило справжню революцію в терапії і лягло в основу цілого нового класу лікарських препаратів для лікування раку). Можна сказати, що препарати вчать імунну систему боротися з раком.На мій погляд ми скоро будемо лікувати препаратами які будуть спеціально підібрані і індивідуально приготовані для пацієнта.

Імунотерапія – це дороге лікування і пацієнти не завжди здатні його придбати, тому пацієнт може приймати участь в клінічних дослідженнях.