Як попередити рак шкіри?

Родимки, або, по-науковому, пігментні невуси, перетворюються в меланому. Меланома – це дуже небезпечна пухлина, яка швидко поширюється.
Регулярно оглядати родимки самостійно і звертатися до лікаря при підозрі на будь-які зміни. Це може бути дерматолог або онколог, або терапевт, який направить вас до потрібного фахівця.

При підозрі на несприятливий процес лікар рекомендує видалити родимку та обов’язково зробити її гістологічне дослідження. Хоча косметичні салони часто пропонують послуги з видалення родимок лазером, це дуже небезпечна процедура; під впливом лазера тканина родимки як би випаровується, в підсумку матеріал для мікроскопії втрачається. На жаль, щороку тисячі людей вмирають від меланоми через те, що не діагностували її вчасно. Буває, що родимку видалили лазером, її злоякісність не виявили, а незабаром у пацієнта виявляються метастази – і врятувати його вже не можна.

Тому краще не ризикувати і видаляти родимки, якщо це рекомендовано, хірургічно. Ця процедура не складніше і набагато швидше постановки пломби: місцева анестезія, акуратне видалення скальпелем, накладення пов’язки. Жодних побічних ефектів видалення родимки або незручності, пов’язані з частим нанесенням сонцезахисних засобів, не зрівняються за небезпекою з ризиком меланоми; максимально захистити себе – в наших силах